Bing site ekleme

Bilindiği gibi Microsoft’un yeni arama sitesi Bing olarak değiştirildi ve yeni ismini aldı.  Daha önceki yazımızda ( MSN site ekleme) da bahsettiğimiz gibi  Microsoft google ile hızlı bir rekabet girmiş bulunuyor. Bunun için yeni arama motoru Bing ile oldukça iddialı.

Birçok kişi ve şirket tarafından kullanılan yeni windows işletim sistemlerinde (*) ve internet explorer 8 ve devamı sürümlerde Bing arama motoru “varsayılan” olarak yani üzerinde hazır bir şekilde kurulu olarak geliyor. Bu nedenle Bing arama motoruna site eklemek çok önemli bir durum. (*) Daha fazla bilgi için Windows Türkçe sitesini referans alabilirsiniz.

Bing’e site eklemek için http://www.bing.com/docs/submit.aspx?FORM=WHWL linkinde bulunan sayfada Bing Site Ekleme formunu kullanmanız gerekmekte.

Genel olarak, Bing Bot (MSNbot), Internet’teki bir çok sayfayı kendisi bulabilir. Bununa rağmen, siteniz Bing arama motorunda görünmüyorsa, sitenizin URL adresini yukarıdaki linkten siz de ekleyerek Bing arama motoruna site kayıt işlemini tamamlamış olursunuz.

Bing sitenizdeki diğer sayfaları bulmak için giriş sayfanızdaki bağlantıları takip edeceğinden, bütün sayfalarınızın linklerini teker teker Bing’e kayıt etmeniz gerekli değildir. (Bing URL gönderme sayfasında resimli doğrulama uygulaması bulunmaktadır)

Bu yazı Arama Motorları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bing site ekleme için 8 cevap

 1. oyunwebsitesi der ki:

  ben buradakilerin hepsini yaptim hala sitem cikmiyor

 2. Selam,

  Bende denedim 3-5 gün içerisinde ekliyorlar. Biraz sabırlı olmalısın.

 3. ya ekledim ama neden hala çıkmadı

 4. Duşakabin der ki:

  Çokfaydalı oldu sağol

 5. bingin çok faydası var mı ki? sonuçta gümüş yüzük sitemiz var 🙂

 6. bilgiler için çok teşşekür ederim ben daha önce eklediğimi düşünmüştüm ama yanılmısm şimdi ekledim emeğinize sağlık arkadaslar…

 7. 2b araziler der ki:

  evet hızlı şekilde ekleniyor bu zamana kadar bende sorun yaşamadım teşekkürler

 8. ikinci el eşya der ki:

  daha faydası olmadı ama beklemedeyım

Yorumlar kapalı.