Dizinler.info

Bu sayfada size Web dizinleri listesi olan dizinler.info sitesini tanıtmak istiyorum. Site Türkçe dizinler, daha doğrusu dizin dizini tarzında düzenlenmiş bir site. Site hakkında genel başlıklar;
◦Dizinler.info sitesi de bir dizin sitesi. Ancak en önemli özelliği sadece web dizinlerini listelemesi. Siteye sadece dizin sitelerinin eklenmesine izin verilerek Türk webmasterlar’ın sitelerini eklemek için tek tek dizin aramalarına son verilmesi planlanmış.
◦Dizin kategorileri 1 adet Genel ve bir çok ilişkili (ilgili-benzer) kategoriler olarak sınıflandırılmış. Mesela, genel web dizinleri sadece genel dizinler kategorisinde yayınlanması, mesela haber dizinlerinin de sadece haber kategorisinde yer alması sağlanmıştır. Bu şekilde sitelerini ekleyecek dizin arayanlar için bilimsel ve pratik bir liste oluşturulmuş.
◦Siteye yalnızca dizin siteler kabul edilmektedir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için terminoloji sayfasından dizin terimi hakkında bilgi alabilirsiniz.
◦Kaliteli dizinleri listelemeyi hedefleyen site, kredi sistemi ile çalışmaktadır. Daha açık anlatımla; Link bid sistemi de denilen bu sistemde, webmaster dizini ekler ve minimum 6 dolar ödeme yapar. Daha sonra tekrar bu rakamı arttırabilir. Böylelikle listedeki diğer sitelerden önce yayınlanır. Kredi sistemi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. Bu sisteme gerek duyulmasının nedenleri ise haklı olarak özetle şöyle açıklanmış: İşin ciddiyetini korumak, dizin sahibinin dizinine verdiği önemi takdir etmek, az da olsa sitenin masraflarına katkıda bulunmak…

Dizinler.info’nun 11.11.2008 tarihi itibariyle kategorileri ise şunlardır:

Bu yazı Dizinler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.