LOL arkadaş ekleme

League of legends (LOL) arkadaş ekleme sorunu çözümü ve LOL’de nasıl arkadaş eklenir sorunsalı :

Öncelikle LOL’de arkadaş eklemek zorunlu değil. Dilerseniz hiç kimse ile arkadaş olmayabilirsiniz. Ama bu özelliği kullanmak isterseniz “Arkadaş Ekle” tuşuna tıklayarak gelen menünün sağ tarafında Facebook hesabını LoL’e bağlama seçeneğini seçerek gerekli adımları takip edip, onayladığınızda işlemi tamamlamış olursunuz.

Onaylama işleminden sonra aktivasyonun tamamlandığını doğrulayan ekran görörüntülenir ve Arkadaş Ekle özelliğini açan diğer oyunculardan arkadaşlık tavsiyeleri gelmeye başlar. Yani Facebook, arkadaş listeni tarayıp, LoL oynayan arkadaşları bulur ve arkadaşlık önerisi olarak sunar. Önerilen Arkadaşlar bölümünden, uygulamanın Facebook hesabından bulduğu LoL oyuncularına arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

Bu arada facebook profil resmi LOL’de kullandığınız sihirdar simgesi olarak görünmez. Facebook profil resmi sadece arkadaşlık önerisi ilk kez yapıldığı zaman gözükür. Facebook’ta arkadaş olmadığın hiç kimse resminizi göremez.

Facebook resmi ve gerçek adı sadece aşağıdaki 4 özelliği karşılayan League of Legends oyuncuları görebilir:

  1. Facebook’ta arkadaş olmanız gerek. Yabancı kişiler gerçek adını veya profil resmini göremez.
  2. LOL hesabında arkadaşın olması gerek.
  3. Her iki kişinin de Arkadaş Ekle özelliğini onaylamış olması gerek.
  4. İki tarafın da arkadaş önerisini yok saymamış olması gerek.

LOL, kendiliğinden Facebook duvarına herhangi bir ileti veya mesaj göndermez. Tek bir facebook hesabına birden fazla LOL hesabı eklemek mümkün ama tek bir LoL hesabına birden çok Facebook hesabı bağlanamaz.

Normal arkadaş ile önerilen arkadaş arasındaki fark; Önerilen arkadaş, henüz arkadaş olmayan fakat Arkadaş Ekle özelliğinin önerdiği oyuncu demektir. Normal arkadaş olmak için talep göndermek ve karşı tarafın kabulü gereklidir.

Bu yazı Oyun kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.