Önbellek yani cache sağolsun

Bir önceki yazımızda sitenin hosting sorunları nedeniyle kapandığını, uzun süre beklememize rağmen kaybolan veritabanı geri alamadığımızı https://www.ekleme.net/site-ekleme/yeni-site-yeniden.htm bağlantısında anlatmıştık.

Çok uzun zaman (yaklaşık 2008 senesinin 11.ci ayları) geçmesine rağmen bir şansımızı deneyelim de google cache ve msn cache yani önbelleklerine de bakalım, hafızaya aldılarsa bir kısmını kurtarabiliriz diye düşündüm. Ama önce aklıma www.archive.org geldiyse de malesef sitenin hafızadaki görüntüsüne oradan ulaşamadım.

Ümitsizliğe kapılıp bir çok şeyi yeniden yazmam gerekiyor derken google ve msn live sitelerinde site:ekleme.net sorgusunu yapınca en azından yazılan bazı yazıların hafızada kaldığını görünce dünyalar benim oldu.

Google önbelleği ve msn search önbelleği bir kısım yazıların kurtarılmasına, yeniden teker teker yazmama engel olduğu için yine beni kendilerine minnettar  kıldılar. Aynı başarıyı yahoo’nun gösteremediğini, malesef cachelerin silindiğini de belirtmek isterim…

Bu yazı Site kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Önbellek yani cache sağolsun için 3 cevap

  1. umarım yazılarınızın geri kalanına da ulaşırsınız

  2. rey der ki:

    teşekkürler

  3. kamil der ki:

    Umarım kurtarırsınız yoksa gerçekten sıkıntı http://www.yazsana.net adlı siteye kendi yazımı koymuştum iyiki koymuşum yoksa sitem uçmuştu burdan aldım misal sizde aracı kullanın.

Yorumlar kapalı.