Siteye günlük burç ekleme

Siteye günlük burç ekleme işlemi için öncelikle hergün güncellenen son burç yorumlarına ihtiyaç var. Bunun için en ideal sitenin rss verileri yeterli. Biz bu konuda en iyi kadın sitesi olan sihirli kadın sitesi burç yorumları sayfasını seçtik.

Şimdi yapacağımız işlem ise rss verilerini javascripte çevirmek. Bunun için aracı bir site olan www.rssdog.com gayet güzel sonuçlar veriyor.

<script type=”text/javascript” language=”javascript” src=”http://www.rssdog.com/index.htm?url=http%3A%2F%2Fwww.sihirlikadin.com%2Fastroloji%2Fgunluk-burc-yorumlari%2Ffeed%2F&amp;mode=javascript&amp;showonly=&amp;maxitems=12&amp;showdescs=1&amp;desctrim=0&amp;descmax=0&amp;tabwidth=100%25&amp;utf8=1&amp;linktarget=_blank&amp;textsize=inherit&amp;bordercol=%23d4d0c8&amp;headbgcol=%23999999&amp;headtxtcol=%23ffffff&amp;titlebgcol=%23f1eded&amp;titletxtcol=%23000000&amp;itembgcol=%23ffffff&amp;itemtxtcol=%23000000&amp;ctl=0″>
</script>

Bu kodu bir sayfaya eklemek veya wordpress widget (bileşenlere) eklemek ise artık son derece kolay… Kodu ekledikten sonra 12 tane günlük burç yorumu sayfanızda veya sitenizin yan sütunlarında kullanılan wordpress bileşenleri arasında (özel html olarak veya metin widgetleri) görüntülenmeye başlayarak sitenize ve sayfaya zengin bir içerik kazandırmış olursunuz.

Tabi bu sistem kolay ve hızlı bir şekilde diğer bir siteden veri çekme yöntemi olup, birçok yöntem de mevcut. Ancak bu sayfada basit ve en pratik şekilde günlük burç yorumları sitenize eklemenin yolunu göstermekle yetindik. Curl yöntemi de mevcut olsa da çok pratik bir yöntem değil.

WordPress siteler için bileşenler içinde rss bileşenini kullanarak veya hazır burç yorumu eklentileri bulmak…

WordPress burç yorumu eklentisi kullanmak yerine wordpress sitelere günlük burç yorumu eklemenin bir diğer yolu da feedzyrss, CyberSyn veya RSS Post Importer eklentilerini plugin olarak yüklemek ve artık hangisini kullanıyorsanız ayarlar bölümünden gerekli ayarlamaları yaparak rss adresine burç yorumları çekeceğiniz https://www.sihirlikadin.com/astroloji/gunluk-burc-yorumlari/feed/ adresini eklemek.

Eğer günlük burç yorumlarını değil de haftalık burç yorumlarını siteye eklemek istiyorsanız https://www.sihirlikadin.com/tr/haftalik-burc-yorumu/ adresi ve rss beslemesi adresi ise https://www.sihirlikadin.com/tr/haftalik-burc-yorumu/feed/ olarak kullanılabilir.

Kolay gelsin…

Bu yazı Kod, Site kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.