Iphone mail ekleme

IPHONE MAIL EKLEME NASIL YAPILIR ?

IOS cihazlardaki E-Mail uygulamasını kullanarak e-posta hesabı eklemek için yöntemler;

iCloud, Exchange, Outlook, Aol, Google ya da Yahoo gibi genel bir e-mail sağlayıcısı kullanıyorsanız e-posta uygulaması, e-mail hesabınızı sadece e-mail adresiniz ve şifreniz ile otomatik olarak ayarlamak mümkün.

Kullandığınız e-mail bunlardan biri değilse e-mail ayarlarını elle girmek gerekecektir.

Hesap seçme :

Ayarlar > Mail > Kişiler > Takvimler bölümüne girdikten sonra Hesap Ekle seçeneğine dokunmalısınız.
Kullandığınız E-mail sağlayıcısını görüyorsanız hesabı otomatik eklemek için sağlayıcınıza dokunun. Eğer görmüyorsanız hesabınızı elle eklemek için Diğer seçeneğine dokunmalısınız.

Otomatik hesap ekleme

E-mail sağlayıcısı seçimi yapıldıktan sonraki adımlar:

  • E-mail adresini ve şifreyi girin.
  • Sonraki seçeneğine tıklayın ve hesabınızı doğrulamasını bekleyin.
  • Eş zamanlamak istenen içeriği seçerek Kaydet tuşuna dokunun.

Elle hesap ekleme

Listede olmayan sağlayıcıları kullanıyorsanız E-mail ayarlarını bilmek zorundasınız. Bilmiyorsanız hosting ayarları (cpanel, parallels plesk, directadmin vs) veya hosting şirketi ile iletişime geçmelisiniz.

Elle mail eklemek için gerekli adımlar:

Hesap Ekle > Diğer > Mail Hesabı Ekle seçeneğini seçin.
Gelen forma Ad soyad, e-mail adresi, şifre ve hesaba ait açıklamayı yazarak, Sonraki butonuna dokunun. Iphone mail uygulaması, e-mail ayarlarını bulursa, hesap ayarlama işlemini tamamlamak için Bitti düğmesine dokunun.

Eğer Iphone posta uygulaması e-mail ayarlarını kendiliğinden bulamazsa ayarları elle doldurmanız gerekir. Bu durumda; E-mail adresi ve parola yazıp, ardından Sonraki tuşuna dokunarak şu adımları takip etmelisiniz;

Yeni hesap eklemek için IMAP ya da POP seçeneğini seçin. (Hangisini tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız mail sağlayıcısına sorun.)

“Gelen Posta Sunucusu” ve “Giden Posta Sunucusu” bilgilerini girip, Sonraki seçeneğine dokunmalısınız. (Bu ayarları bilmiyorsanız e-mail sağlayıcısı ile iletişime geçin.)

E-mail ayarlarınız doğru ise işlemi bitirmek için Kaydet yazısına tıklayın. Ayarlar yanlış ise bunları düzeltmeniz istenecektir.

Tüm bu işlemleri doğru yapmanıza rağmen iphone mail ekleme sorunu yaşıyorsanız sağlayıcıdan yardım almaktan başka çözüm yolu yoktur.

Bu yazı Telefon kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Iphone mail ekleme için 1 cevap

  1. sohbet der ki:

    şahane bilgilendirme olmuş emeginize saglık.

Yorumlar kapalı.